MASÁŽE

Klasická, reflexní a olejové masáže

Klient si může vybrat mezi emulzí nebo masážními oleji. Při relaxačních masážích na vyhřívaném lůžku se masíruje celé tělo - záda, nohy, ruce a šíje. Je zde ale také možnost masáže svalů v pánevní oblasti (hýždě a kyčle). Při reflexní masáži chodidel je klient usazen v křesle. Klasická masáž neposiluje svaly, ale pomáhá od bolesti díky prokrvení a vybalancování svalových skupin.

Aromaterapeutická masáž - Masáž Aroma Touch

Aromaterapeutická masáž je určená na podporu samoléčebného procesu těla, je prováděna 100% čistými neředěnými oleji terapeutické kvality, která aktivuje meridiány a zóny nervových zakončení.  Je to metoda, která může pomoci řešit mnoho obtíží a stresových faktorů běžného života. Je nástrojem pro ovlivnění řady symptomů, jakými jsou stres, úzkost, napětí, bolest atd.

Esence

“Síla regenerace je silnější než síla destrukce.” – Václav Cílek

Esence obsažené v rostlinách jsou jako krev. Esence je nejéteričtější a nejsubtilnější část rostliny. Esence se destilují vodní parou buď z květů, listů, kůry, větviček, kořenů a nebo z pryskyřice. Mají vysoké vibrace a také čistí auru. Aromaterapie působí na uvolnění stresu, na posílení imunity, podporu a obnovení autonomního nervového systému, redukuje zánětlivé procesy v těle.

Chcete zakoupit aroma produkty pro své potřeby?

Můžete tak učinit na mém eshopu (ve slovenském jazyce po ťuknutí slova “shop for products”): www.mydoterra.com/yvonaodrazilova/

Jak esence v těle pracují?

Esenciální oleje obsahují látky, které působí blahodárně na lidské tělo. V esencích jsou obsaženy kromě jiného tyto látky:

  • Fenoly - čistí DNA = receptory, detoxikace, paraziti, obrana
  • Monoterpeny - obnovují a probouzejí DNA, obnova nesprávných buněk
  • Seskviterpeny - odstraňují špatné informace, propojení buněk, jejich vztahy a komunikace

Čicháním esenciálních olejů dochází k přímé interakci neuronů v čichovém ústrojí a zdrojem stimulace. Druhý konec neuronů vede přímo k čichovému centru v mozku – limbický systém. Čichová stimulace tudíž dokáže vyvolat okamžitou a přímou reakci nervového systému. Naše mysl ovlivňuje naše tělo prostřednictvím autonomního nervového systému, který je součástí periferní nervové soustavy a je spojen se svaly, tkáněmi a orgány. Proto přímo ovlivňuje trávící, kardiovaskulární lymfatický, dýchací, močový a endokrinní systém. Významný je také účinek na nervovou soustavu. Můžeme však esencemi pomáhat organismu, aby se vyhojil tím, že povzbudíme přirozenou hojivou sílu a dovolíme mu dělat, co chce.

“Nemoc je v podstatě výsledkem konfliktu mezi duší a myslí…”

“Dokud je naše duše a mysl v harmonii, vše je radostné, šťastné a zdravé. Teprve, když naše osobnost je svedena z cesty vytyčené duší, buďto našimi vlastními světskými touhami nebo vlivem a přesvědčováním jiných, dochází ke konfliktu.”

Edward Bach

Esenciální oleje

Kadidlo (Frankincense / angl., Boswelia / lat.)

Velmi mocný olej regenerace, antioxidant, antibakteriální. Olej pravdy, který pozvedá k vyšším vibracím a podporuje v duchovním růstu. Zklidňuje psychiku a chrání tělo i duši. Okysličuje krev a tím přivádí více energie do mozku a orgánů. Harmonizuje hypotalamus, hypofýzu, epifýzu, žlázy s vnitřní sekrecí a zlepšuje paměť. Regeneruje periferní nervy, posiluje imunitní systém a působí protizánětlivě.

Planý pomeranč (Citrus sinensis)

Universální olej pro tělo i duši, je to esence, která navozuje pocit hojnosti a radosti, přináší důvěru a naději. Působí na pravou mozkovou hemisféru a rozvíjí tvořivost a fantasii, zbavuje nás strachů. Povzbuzuje a uklidňuje. Posiluje srdeční činnost a oběhový systém a obnovuje tkáně, podporuje trávící a imunitní systém. Harmonizuje Jin-Jang.

Citrón (Lemon / angl., Citrus limon/ lat.)

Olej přítomného okamžiku, vlastní Já, odvaha, vůle. Působí na levou mozkovou hemisféru, mentální zacílení, koncentraci a jasné myšlení. Obnovuje energii, zbavuje sebekritického hodnocení, obnovuje sebedůvěru, zbavuje strachu. Má očistné a energetizující účinku, čistí tělo od ropných látek, rozpouští ledvinové kameny, čistí buněčné stěny, cévy, stimuluje krvetvorbu. Čistí lymfatický systém i játra, zlepšuje pamětˇ, odstraňuje celulitidu, zbavuje stresu. Čistí skvrny od ropy, pryskyřice.

Máta peprná (Peppermint / angl., Mentha piperita / lat.)

Esence podpory, regenerace a radostného srdce, otevírá smysly, přináší radost ze života, posiluje tělo, mysl i ducha. Pomáhá znovu nalézt sílu do života a odvát tíhu emocí. Má široké užití pro své analgetické, antispasmolitické, protizánětlivé a antivirové účinky. Odvádí toxiny z těla, antioxidant, zklidňuje, ochlazuje, působí positivně na zažívací, pohybový, nervový a dýchací systém, svaly a kosti. Pomáhá při bolestech hlavy, nevolnosti a dalších potížích.

Zendocrine

Detoxikační směs ( mandarinka, rozmarýna, geranium, jalovec bobule, cylantro – nať koriandru). Pomocník v čase velkých změn, opuštění všeho nepodstatného nebo toho, co sabotuje naše životní poslání. Poskytuje podporu a naplňuje vnitřní silou nebo odhodlání dokončit věci do zdárného konce. Tato směs obsahuje oleje, které byly zkoumány pro svou schopnost prospívat očistě orgánů a zdravého fungování tkání, detoxikace. Podporuje endokrinní funkce, hormonální rovnováhu, vlasy, kůži.